1. Anasayfa
  2. Parallels

Parallels RAS Universal Printing Best Practices

Parallels RAS Universal Printing Best Practices
0

Baskı, herhangi bir ofis ortamının hayati bir bileşenidir. Yazdırma, bir yazıcıyı bir bilgisayara bağlamak ve bir sürücü yüklemek kadar basit olabilir, ancak birçok değişkenle birlikte kolayca karmaşık bir görev haline gelebilir. Bu, özellikle Microsoft Uzak Masaüstü Hizmetleri altyapısını benimseyen modern ofis ortamları için geçerlidir. Bu tür ortamlardaki BT yöneticileri, özellikle insanlar sanal uygulamaları ve uzak masaüstlerini kullanırken, yerel yazıcıların normal kullanımını sağlama ihtiyacı ile karşı karşıyadır.
RDS kullanırken yazdırmanın, BT yöneticilerinin sanallaştırma ve mobil dağıtımların yarattığı baskı taleplerini yeterince karşılayabilecek teknolojiyi sağlama eğilimi gösteren birçok kuruluş için bir zorluk olduğu kanıtlanmıştır. Bunun nedeni, kullanıcıların yalnızca aynı sürücü seti hem yerel bir aygıta hem de bir terminal sunucusuna yüklenmişse RDS aracılığıyla yazdırabilmesidir. Sorun şu ki, birçok yazıcı sürücüsü bir Terminal Hizmetleri ortamında çalışmıyor, bu nedenle mevcut birkaç teknoloji yaşanmaz hale geldi. Dahası, terminal sunucularının tüm kuruluşta kullanılan her yazıcı sürücüsünün bir kopyasını içermesini sağlamak, BT yöneticileri için çok yorucu olduğunu kanıtlayan ve dolayısıyla kuruluşların kendilerini etkileyen büyük bir yönetim sorunudur.

Parallels Remote Application Server, yöneticilerin yazdırmayı hemen hemen her olası dağıtım senaryosunda başarılı bir şekilde entegre etmelerine olanak tanıyan çeşitli özellikler sunar. BT yöneticileri, kuruluşları için en uygun yazdırma yapılandırmasını seçerek, baskı söz konusu olduğunda kullanıcı deneyimini önemli ölçüde iyileştirebilir ve basitleştirebilir.

Baskı Biçimleri

Parallels Remote Application Server Universal Printing, yazdırma işlerini aşağıdaki tabloda gösterildiği gibi istemci işletim sistemine bağlı olarak farklı biçimlerde gönderir.

Enhanced Metafile (EMF) formatı yalnızca Windows platformunda mevcuttur. EMF, daha küçük baskı işleri oluşturmaya izin verir ve yazı tipi yerleştirmeyi destekler. EMF, PDF ve BMP’ye kıyasla daha az sunucu kaynağı gerektirir. Belgeler sayfa sayfa sıraya alınır ve bu da yazdırma sürecini hızlandırır.

PDF taşınabilir bir formattır ve tüm platformlarda mevcuttur, ancak tam bir belge yazdırma sırasında (tek tek sayfalar değil) kuyruğa alınır, bu da daha fazla terminal sunucusu kaynağı gerektirir. Öte yandan, PDF en iyi sıkıştırmaya sahiptir ve içindeki tüm yazı tiplerini korur.

BMP (bitmap görüntüsü) daha büyük ağ veri aktarımı gerektirir ve terminal sunucusu kaynaklarını yoğun bir şekilde kullanır. Yazdırma işi sayfa sayfa kuyruğa alınır. Bir BMP görüntüsü sunucu tarafında rasterleştirilir ve EMF ve PDF’ye kıyasla tam yazı tipi tutarlılığına sahiptir.
Ek olarak, belirli yazıcılar / uygulamalar için, RAS Universal Printing, gerektiğinde otomatik olarak yazdırmaya hazır (RAW) biçimine geçebilir.

  • Mümkünse EMF kullanın.
  • Windows’ta, PDF yalnızca son kullanıcılar bozuk yazdırma, kesilmiş metin veya eksik karakterler (yanlış veya eksik fontlar) gibi yanlış yazıcı çıktıları yaşadığında kullanılmalıdır.

Yazdırma Ayarları ve Varsayılanları

Parallels RAS Universal Printing, yerel bilgisayardaki veya mobil aygıttaki yazıcı ayarlarına göre sunucu tarafında yazıcı varsayılanlarını ayarlar. Evrensel olması için Parallels RAS Universal Printing, yerel yazıcı tercihleri diyaloğunu, sayfa düzeni, kağıt boyutu, harmanlama, dupleks, renk, kağıt kaseti, baskı kalitesi gibi ortak bir yapılandırma parametreleri kümesi içeren özel bir tanesiyle değiştirir.

Çok sunuculu bir ortamdaki her terminal sunucusunda aynı varsayılan yazıcı ayarlarına ulaşmak için, kullanıcı beklentilerini karşılamak üzere kullanıcı cihazlarında aşağıdaki görevler gerçekleştirilmelidir:

• Kullanıcının sunucuda varsayılanlar olarak görmeyi beklediği yazıcı başına tüm varsayılan yazıcı seçeneklerini yapılandırın (örneğin, sayfa düzeni, kağıt boyutu).
• Tüm ekstra yazıcı tercihlerini (örn. Kağıt yoğunluğu, filigranlar) önceden yapılandırın.

Windows’ta, Parallels Client’ı yazdırmadan önce yerel yazıcı tercihleri iletişim kutusunu gösterecek şekilde yapılandırmak mümkündür. Bu, kullanıcının iş yazıcıya gitmeden önce ek yazdırma seçenekleri belirlemesine olanak tanır. Bu seçeneği yapılandırmak için:

Yazı Tipleri ve Yazı Tipi Önbelleğe Alma

Tüm evrensel yazdırma çözümleri için ortak yazdırma sorunlarından biri, sunucu ve istemci için aynı yazı tipi ortamı oluşturmaktır.

EMF formatı için (yalnızca Windows) Parallels RAS Universal Printing, katıştırılmış yazı tiplerini (veya belirli bir belgede kullanılan yazı tiplerini) otomatik olarak çıkarabilir ve ardından bunları Parallels Client’a aktararak belgeleri aynı tam yazı tiplerini kullanarak yazdırmasına olanak tanır.

Parallels Client, yerel bir bilgisayarda yüklü yazı tiplerini önbelleğe alabilir, bu nedenle sonraki çıktılarda bu verileri ağ üzerinden çıkarması ve aktarması gerekmez.

Standart işletim sistemi yazı tiplerini (Arial, Times New Roman, vb.) Hariç tutun. Ayrıca, RAS konsolundaki Yazı Tipi Yönetimi ayarlarına göre terminal sunucularında zaten mevcut olan yazı tiplerini hariç tutun. Ayarları görüntülemek ve değiştirmek için RAS konsolunu açın ve Universal Printing > Fonts Management bölümüne gidin.

Otomatik Yazı Tipi Dağıtımı

Kuruluşunuzda yaygın olarak kullanılan belirli yazı tipleri için (örneğin, kurumsal belge şablonlarında kullanılan özel yazı tipleri), RAS konsolundaki otomatik yazı tipi dağıtım özelliğini kullanmak en uygunudur. Özelliği kullanmak için:

RAS konsolunda, Universal Printing > Fonts Management bölümüne gidin.
Yazı tiplerini otomatik yükle bölümünde, Tasks > Add butonuna tıklayın.
Hariç tutulacak bir yazı tipi seçin ve OK butonuna tıklayın.

Fonts Management sekme sayfasında, yazı tiplerini tüm terminal sunucularında ve istemcilerde senkronize tutmak için Otomatik yükleme yazı tipi listesini kullanın.
Yazı tipini katıştırmadan otomatik olarak hariç tut seçeneğini seçerseniz, yüklü yazı tipleri yazı tipi gömme işleminin dışında bırakılır ve bu da yazdırma sürecini hızlandırır.

Yazıcı Yeniden Yönlendirme Optimizasyonları

İstemci cihazlarda yazıcıyla ilgili donanım yapılandırması çok nadiren değişir, bu nedenle yazıcı donanım bilgilerini önbelleğe almak için Parallels Client özelliğini kullanmanız önerilir. Bu özellik etkinleştirildiğinde, Parallels Client, bir RDP oturumu her başladığında yazıcı aygıtlarını donanım özellikleri hakkında sorgulamaz. Bunun yerine, ilk oturum başlangıcında toplanan önbelleğe alınmış verileri kullanır. Bu özelliğin kullanılması, yazıcının yeniden yönlendirme hızını önemli ölçüde artırarak, kullanıcının bir uygulama veya masaüstü başlatıldığında neredeyse anında kullanılabilir olmasını sağlar. Önbelleğe alma mekanizması, yeniden yönlendirme ortamına yeni yazıcıların eklenip eklenmediğini otomatik olarak algılar ve önbelleği otomatik olarak güncel tutar.

Varsayılan olarak Parallels RAS, Microsoft XPS Document Writer, Microsoft Print to PDF, Foxit Reader PDF Printer ve diğerleri gibi kağıtsız yazıcılar dahil tüm mevcut istemci yazıcıları yeniden yönlendirir. Bu yazıcılar, Microsoft Spooler servisi için fazladan yük oluşturur, ancak gerçekten kullanışlı değildir. Yükü azaltmak için, bu tür yazıcıları yönlendirme dışında bırakabilirsiniz.

Yazıcı Tutma

Yazıcının yeniden yönlendirilmesi zaman zaman yavaş olabilir ve bu durum, kullanıcıların oturum açma sırasında yazıcılar yeniden yönlendirilene kadar beklemelerinde kendini gösterir. Parallels RAS 17, kullanıcı deneyimini iyileştirmek için, kullanıcı yazıcılarının kullanıcı oturumu kapatıldığında kullanıcı oturumundan silinmediği ve gelecekte yeniden kullanılabileceği yeni bir özellik sunar.

Bu özelliği kullanırken aşağıdakilere dikkat edin:
• Kullanıcı oturumu kapatıldığında, yazıcılar kayıt defterinde tutulur, ancak kullanıcı izinleri geri çağrılır.
• Kullanıcı oturum açtıktan sonra izinler yeniden sağlanır ve yazıcılar hemen kullanılabilir hale gelir.
• Bu özelliğin etkinleştirilmesi, özellikle Yayınlama varsayılanlarında etkinleştirilmesi gereken uygulama seçeneğinin gösterilmesinden önce tüm RAS Evrensel Yazıcıların yeniden yönlendirilmesini bekle durumunda yararlı olur.

Sıkıştırma

Windows masaüstü istemcileri (tam ve temel) için Parallels RAS v15.5, Evrensel baskı sıkıştırma ilkesi adı verilen yeni bir seçenek sunar. Sistem yöneticisinin, RAS Konsolundaki istemci ilke ayarları aracılığıyla yazdırma sıkıştırma düzeylerini ayarlamasına olanak tanır.

Sürücü Tutarlılığı

Microsoft Spooler Hizmeti, terminal sunucusunda çok fazla sayıda yazıcı sürücüsü kuruluysa kararsız hale gelebilir. RAS Universal Printing’in yazıcı türleriyle ilgili herhangi bir sınırlaması olmamasına rağmen, terminal sunucularını yazıcı sürücüsü yayılmasından korumak önemlidir. Bu sorunu azaltmak için Parallels RAS Universal Printing, gerekmeyen yazıcı aygıtlarını filtrelemek için yazıcı sürücüsü hariç tutma özelliğini içerir.
Parallels RAS Universal Printing aracılığıyla kullanılan tüm yazıcı sürücüleri, genel Windows yazdırma sürücüsü özelliklerine uygundur ve Windows’ta bulunan standart mekanizmalar kullanılarak yönetilebilir.

Güvenlik

RAS Universal Printing’e herhangi bir ekstra güvenlik kısıtlaması uygulanması gerekli değildir. Aşağıdakiler dahil olmak üzere bir yazdırma işleminin tüm adımları en iyi güvenlik için önceden yapılandırılmıştır:

Evrensel yazıcı cihazlarının terminal sunucularında yönetimine yalnızca özel Print Operators hesapları kullanılarak izin verilir. Düzenli kullanıcıların yalnızca aşağıdaki yazdırma kuyruklarını yazdırmasına ve yönetmesine izin verilir.
kendi yönlendirilmiş cihazları.

Yazdırma işlemi sırasında üretilen geçici dosyalar, kullanıcı profillerinin güvenli konumlarında saklanır, bu da özel olarak atanmış sistem yöneticileri dışında hiç kimsenin basılı belgelere erişemeyeceği anlamına gelir.

Baskı işlerinin ağ aktarımı, gelişmiş güvenlik için isteğe bağlı SSL kullanımıyla RDP protokolü şifrelemesi ile korunur

Mobil Platform Desteği

Donanım ve yazılım sınırlamaları nedeniyle, Windows dışı Parallels Clients (Chrome ve HTML5 dahil) yalnızca PDF biçiminde yazdırma işleri gönderir (Parallels Client’lar bunu otomatik olarak kullanmaya zorlanır, yapılandırma gerekmez).
Linux için Parallels Client ve OS X için Parallels Client, gerçek Parallels Client yazıcı yapılandırmasına dayalı olarak sunucu tarafı yazıcıları kopyalayabilir. Diğer Windows olmayan Paralel İstemciler, sanal bir yazıcının yerel bir yazıcıyla aynı donanım özelliklerine sahip olmadığı, ancak yazıcı kenar boşlukları, kağıt boyutları vb. Gibi varsayılan (önceden tanımlanmış) bir dizi özelliğe sahip olduğu eski moda dayalı olarak yeniden yönlendirme gerçekleştirir. .

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir