1. Anasayfa
  2. Parallels

Parallels RAS – LDAP+RADIUS Entegrasyonu

Parallels RAS – LDAP+RADIUS Entegrasyonu
0

Bu yazımda sizlere Parallels firmasının uygulama ve masaüstü sanallaştırma çözümü olan RAS (Remote Application Server) yazılımında 2-Factor Authentication işlemini nasıl devreye alabileceğim hakkında bilgiler vereceğim.

RAS yazılımında 2-Factor doğrulamayı aktif hale getirmek için RAS konsolu açalım. Konsol ekranında sırasıyla Connection->Multi-factor Authentication menüsüne gelelim. Provider kısmında RADIUS seçtikten sonra Settings butonuna tıklayı, RADIUS sunucu ayarlarını yapılandıralım.

RADIUS Properties ekranında RADIUS sunucu bilgilerini, port bilgisi ve Secret Key’i girdikten sonra Check Connection seçeneği ile bağlantı testi yapalım. Bağlantı başarıyla gerçekleşirse Ok ile ayarları kaydedelim.

Yaptığımız ayarları test etmek için Web yada Client üzerinden giriş yapalım. İlk ekranda Active Directory kullanıcı adı-şifre bilgisin girelim.

İkinci gelen ekranda RADIUS kullanıcı ve şifre bilgilerini girelim. Girişte herhangi bir problem yaşanmaması durumunda uygulama testlerini yapabiliriz.

Umarım sizler içinde faydalı olmuştur.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir