1. Anasayfa
  2. Parallels

Parallels RAS 17.1 Yenilikleri

Parallels RAS 17.1 Yenilikleri
0

Parallels firmasının uygulama ve masaüstü sanallaştırma ürün olan RAS yazılımının 17.1 versiyonu çıktı. Versiyon ile beraber gelen yenilikler;

Multi-Tenant Architecture

Sürüm 17.1, Parallels RAS Multi-Tenant sunarak Multi-Tenan bir mimariye olanak tanır.

SAML SSO Authentication

Parallels RAS 17.1, Güvenlik Onayı Biçimlendirme Dili (SAML) 2.0 kimlik doğrulama mekanizmasını destekleyerek farklı kuruluşlardan kullanıcı kimliklerinin yönetimini kolaylaştırır. SAML ile BT, yerel kimlik veritabanını paylaşmadan tek oturum açma (SSO) yetenekleri sağlayabilir. Bu, Parallels RAS’ta barındırılan kaynaklara basitleştirilmiş ve merkezi erişim için kimlik sağlayıcı ve hizmet sağlayıcısını ayırırken, kullanıcılar için birleşik SSO kimlik doğrulaması ve yetkilendirme süreçlerine izin verir.

VDI and RDSH Provisioning Capability Extensions

VDI yeteneklerini genişleten Parallels RAS 17.1, VDI ve RDSH iş yüklerinin doğrudan Microsoft Azure üzerinde sağlanmasını destekler ve Microsoft Azure’u bir VDI platformu olarak ele alır. Bu, kuruluşların gerekli iş yüklerini isteğe bağlı olarak doğrudan Azure üzerinde oluşturmasına, ölçeklendirmesine ve yönetmesine, daha hızlı dağıtımlar gerçekleştirmesine, yönetimi basitleştirmesine ve maliyetleri azaltmasına olanak tanır.

AWS Elastic Load Balancing (ELB) Support

Sürüm 17.1, Amazon Web Services (AWS) Elastic Load Balancing (ELB) teklifleri gibi üçüncü taraf yük dengeleyicilerle Parallels RAS’ı entegre ederken gerekli olabilecek ağ ve uygulama trafiği için farklı ana bilgisayar adları ve bağlantı noktaları kullanma yeteneği sağlar.

UX Enhancements

Parallels RAS Client, parmaklarınızın ucuyla güvenli ve esnek dijital çalışma alanları yaratan Samsung Masaüstü Deneyimini (DeX) destekler!

Parallels RAS 17.1 için iOS İstemcisi, uygulamaların eşzamanlı kullanımına izin veren Slide Over ve Split View gibi iPad çoklu görev özelliklerini destekler. Bu, üretkenliği artırır ve gelişmiş bir kullanıcı deneyimi sağlar. Örneğin, kullanıcılar Parallels RAS tarafından yayınlanan bir kaynak ve FaceTime üzerinde aynı anda çalışabilir.

Management Improvements

17.1 sürümünde, Microsoft SQL Server desteği, kuruluşların en son Microsoft teknolojilerini kullanmasına olanak tanıyan Microsoft SQL Server 2017 ve 2019’a genişletilmiştir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir