1. Ana Sayfa
  2. Nutanix

Nutanix NCC Health Check Nedir?

Nutanix NCC Health Check Nedir?
0

Nutanix NCC, Nutanix Cluster Check’in (NCC) kısaltmasıdır; Nutanix NCC, Nutanix HCI kümesini, Hizmetleri, yazılımı ve donanımı – Nutanix Node’un sağlığını teşhis eden komut dosyası / yazılım paketidir . Nutanix Cluster Kontrolü (NCC), cluster sağlığının teşhisine yardımcı olabilecek bir komut dosyaları çerçevesidir.

Nutanix NCC yazılımı Nutanix portalından indirilebilir, NCC, küme durumuna bakılmaksızın bireysel düğümlerin çalışır durumda olması koşuluyla çalıştırılabilir. Nutanix NCC komut dosyaları, alınan bilginin türüne bağlı olarak kümeye veya düğümlere karşı standart komutlar çalıştırır

Nutanix Küme Kontrolü – Nutanix NCC, Nutanix tarafından onaylanmış ve önerilen konfigürasyonların belirlenmesine yardımcı olur.Her Nutanix NCC (Nutanix Cluster Check) eklentisi, diğer eklentilerden bağımsız olarak tamamlanan bir testtir. Her test bu durum türlerinden biriyle tamamlanır.

Pass: Kümenin test edilen yönü sağlıklıdır ve başka bir işlem yapılmasına gerek yoktur.

Info: Eklenti beklenen bir değer döndürdü, ancak BAŞARILI / BAŞARISIZ olarak değerlendirilemez. Eklenti, test edilen Clusteröğesi hakkında bilgi verir.

Warning: Eklenti, araştırmanız gereken beklenmedik bir değer döndürdü. Bu mesaj, Nutanix Cluster hizmetlerinin sağlığını korumaya yardımcı olmak için mümkün olan en kısa sürede çözmeniz gereken kullanıcı müdahalesini gerektirir .

Fail: Cluster’ın test edilen yönü sağlıklı değil ve ele alınması gerekiyor. Bu mesaj acil bir işlem gerektirir. Derhal eyleme geçmeseniz , Cluster kullanılamayabilir veya Nutanix Desteği’nin müdahalesini gerektirebilir.

Error: Eklenti çalıştırılamadı. Bu mesaj, kontrol yürütmeyle ilgili bir hatayı temsil eder ve küme varlığında bir hata olması gerekmez.

 

 

Yazar Hakkında

Yorum Yap